Menu Zamknij

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo wypala się bioetanol?

Około 2-8 godzin, zależy to od zakupionego modelu, wielkości palnika i przepływu powietrza w pokoju. Wartość opałowa bioetanolu wynosi 25MJ/kg = 6,95kWh/kg.

Jak ciężko jest zamontować biokominki?

W kartonie wraz z biokominkiem jest umieszczona instrukcja obsługi jak i instrukcja montażowa. Wystarczą podstawowe umiejętności wraz z postępowaniem zgodnie z dostarczoną instrukcją montażową zawartej wraz z dostawą nie powinny sprawić problemów.

Na stacjach benzynowych widziałem bioetanol. Czy nadaje się on do kominków?

NIE, ponieważ taki bioetanol jest mieszanką z benzyną i nie bazuje na surowcach organicznych. Nie można użyć go jako paliwa do kominków, gdyż w procesie spalania powstanie niechciana sadza.

Gdzie można umieścić kominki na bioetanol?

Praktycznie nie ma ograniczeń co do miejsca ich umieszczenia, ponieważ nie jest wymagane odprowadzanie spalin na zewnątrz, jak i posiadanie samego tradycyjnego komina. Do dyspozycji mają Państwo przeróżne rozwiązania, np. na tarasie, w kuchni czy w domku letniskowym itp. Jedyne ograniczenie to wyobraźnia klienta.

Czy jest wymagane jakiekolwiek zatwierdzenie?

Nie, na dzisiejszą chwilę nie ma żadnych specjalnych wymagań dla kominków bioetanolowych.

W jaki sposób najlepiej odpalić biokominek?

Najlepiej użyć długie zapałki lub zapalniczkę przeznaczoną do świeczek (zapalniczka z wydłużoną szyjką)

Czy bioetanol jest niebezpieczny?

Nie, bioetanol  nie jest niebezpieczny dla ludzi jak i środowiska. Jest to nic innego jak 96,5% alkohol denaturowany tak aby nie nadawał się do spożycia przez ludzi. Bioetanol spala się czysto i bez osadów, nie zostawia niepożądanych zapachów czy też dymu w twoim domu. Podczas spalania rozkłada się na wodę i dwutlenek węgla. Dodatkowo gdy używamy bioetanolu emisja dwutlenku wegla jest o 80% niższa niż przy spalaniu gazu, węgla lub oleju (paliw kopalnych). Bioetanol jest produkowany z organicznych, przyjaznych dla środowiska surowców takich jak kukurydza czy kartofle.  Pamiętaj przechowywać bioetanol w bezpiecznym miejscu z dala od dzieci.

Czy można użyć papieru lub drewna zamiast bioetanolu do kominka?

Nie, kominki tego typu są tylko i wyłącznie przystosowane do paliwa bioetanolowego.

Czy biokominek wydziela ciepło?

Tak,  biokominki wydzielają od 2 do 6 kW dzięki czemu w pomieszczeniu o powierzchni 30-40m2 może podnieść temperaturę o około 3-5°C. Ponadto kominki tego typu odznaczają się stuprocentową sprawnością energetyczną, ponieważ większość ciepła nie ucieka wraz ze spalinami przez komin.
Kominki bioetanolowe nie powinny stanowić głównego źródła ciepła w mieszkaniu, a tylko dodatek do przyjemnej atmosfery i klimatu w twoim domu.

Czy po umiejscowieniu biokominek jest gotowy do użytku?

Tak, jedyne co będzie potrzebne to bioetanol.

Na jakich ścianach można montować biokominki?

Oprócz ścian łatwopalnych takich jak drewno lub wytapetowanych nie ma ograniczeń. W przypadku konieczności montażu biokominka na łatwopalnej powierzchni, należy zastosować przeznaczoną specjalnie dla biokominków wiszących żaroodporną płytę.

Czy jest bezpośredni kontakt między biokominkiem a ścianą?

Nie. Dostarczona z biokominkiem ramka montażowa zapewnia odstęp między ścianą a kominkiem. Ramka montażowa jest tak skonstruowana, aby ciepło nie promieniowało do śrub i kołków. Dlatego też do montażu muszą być użyte oryginalne ramki, tak aby biokominek był bezpieczny w eksploatacji.

Czy spaliny są niebezpieczne dla człowieka?

Nie, zawierają tylko wodę i niewielką ilość dwutlenku węgla.

W jakiej formie jest dostarczany bioetanol?

Główny przedstawiciel www.biopasja.pl posiada w swojej ofercie 3 litrowe kanistry. Kanistry  pakowane są w karton, który zawiera 11 kanistrów, dając temu 33litry w jednym kartonie. Biopasja może zaoferować Państwu, najkorzystniejszą ofertę dostawy bioetanolu na rynku, aktualne ceny patrz na www.biopasja.pl

W jaki sposób przechowywać bioetanol?

Prosimy pamiętać, że bioetanol jest łatwo palny, dlatego zaleca się przechowywać go w małych ilościach, w miejscu niedostępnym dla dzieci, z dala od źródeł ognia.

W jaki sposób zgasić już rozpalony biokominek?

Zalecamy by do końca wypalić zawartość bioetanolu. Natomiast, jeżeli istnieje konieczność zgaszenia kominka przed całkowitym wypaleniem, należy posłużyć się żaroodporną rękawicą lub dostarczonego wraz z biokominkiem specjalnego uchwytu do suwaka, które posłuży do zamknięcia otworu komory, tym samym powodując odcięcie dopływu tlenu i zgaszenie kominka. Biokominki San Diego i Atlantic Wave nie posiadają suwaka do regulacji płomienia, do zgaszenia jest skonstruowana specialna pokrywa.