+48 22 559 11 87 kontakt@biopasja.pl

Regulamin zakupów

Regulamin określa zasady robienia zakupów w sklepie <strong>biopasja.pl.</strong> Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w niniejszym regulaminie.

Sklep internetowy biopasja.pl, dostępny pod adresem www.biopasja.pl, prowadzony jest przez firmę Biopasja Sp. z o.o. ul. Bartycka 24/26/211, 00-716 Warszawa. REGON 361864465, NIP 5213700149

 1. Sklep internetowy biopasja.pl prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem serwisu internetowego www.biopasja.pl.
 2. Wszystkie produkty oferowane w sklepie biopasja.pl są oryginalne, fabrycznie nowe oraz wolne od wszelkich wad fizycznych i prawnych.
 3. Ceny produktów prezentowane na stronach sklepu biopasja.pl zawierają 23% podatku VAT. Na życzenie Klienta wystawiamy fakturę VAT.
 4. Widoczna przy każdym produkcie cena jest wiążąca dla stron transakcji przy składaniu zamówienia przez Klienta na stronie z potwierdzeniem zamówienia.
 5. Zamówienia przechodzi do realizacji w momencie otrzymania przez Klienta wiadomości e-mail z potwierdzeniem złożonego zamówienia od naszego personelu. W takim przypadku dochodzi do zawarcia umowy kupna sprzedaży pomiędzy Klientem oraz Sprzedającym.
 6. Warunkiem realizacji zamówienia stanowi podanie przez Klienta wymaganych danych (numeru telefonu oraz adresu e-mail), umożliwiającego weryfikację złożonego zamówienia.
 7. Zamówienia zostaną zrealizowane tylko w przypadku dostępności towaru w magazynie lub u naszych dostawców. Gdy akurat brakuje części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia i może podjąć decyzje o sposobie jego dalszej realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).
 8. Sklep biopasja.pl zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do sklepu oraz przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu.
 9. Podany przy każdym towarze czas wysyłki upływa od złożenia zamówienia do chwili wysłania zamówionych produktów ze sklepu. Zamówienie na towary o różnych podanych czasach wysyłki realizowane jest po skompletowaniu całości zamówionych produktów, tzn. po upływie czasu najdłuższego z podanych. Jeżeli czas realizacji okazałby się dłuższy niż podany na naszych stronach kontaktujemy się telefonicznie aby poinformować o opóźnieniu i potwierdzić dalszą chęć realizacji zamówienia. Podany czas realizacji zamówienia nie uwzględnia dni wolnych od pracy.
 10. Zamówiony towar wysyłany jest za pośrednictwem firmy kurierskiej. Wszystkie prezentowane kominki na stronie biopsja.pl są wysyłane bezpłatnie. Akcesoria, paliwo jest wysyłane za opłatą kurierską. Wybór płatności za pobraniem wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 21 PLN brutto. Jeżeli złożyli Państwo zamówienie na więcej niż jeden towar opłata za pobranie naliczana jest jednorazowo do całego zamówienia.
 11. Termin otrzymania przesyłki przez Klienta równa się sumie czasu wysyłki ze sklepu biopasja.pl oraz czasu dostawy.
 12. Klient ma możliwość różnych form płatności za zamówione towary:
  – przy odbiorze: należność pobiera listonosz lub kurier;
  – kartą kredytową: należność pobierana jest w trakcie robienia zakupów;
  – przelewem bankowym na konto sklepu.
 13. W przypadku złożenia zamówienia na kwotę przekraczającą 1500 PLN sklep biopasja.pl zastrzega sobie możliwość ograniczenia sposobu płatności przez zażądanie przedpłaty całości lub części wartości zamówienia.
 14. W okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, Klient ma prawo do jego zwrotu bez podania przyczyny w ramach odstąpienia od umowy. W przypadku chęci skorzystania z prawa zwrotu, towar w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością należy przesłać na adres sklepu. Zwracany towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie, kiedy nie będzie nosił jakichkolwiek wad i śladów użytkowania. W przypadku, gdy oryginalne opakowania ulegną zagubieniu lub zniszczeniu możliwy jest zwrot, jednak będziemy zmuszeni potrącić 20% wartości towaru za brak oryginalnego opakowania. Pieniądze zostaną zwrócone przelewem bankowym na konto wskazane przez Klienta.
 15. Prawo odstąpienia od umowy nie obowiązuje, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty lub od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy taśmy są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkód oraz jak najszybciej skontaktować się z obsługą sklepu. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.
 16. Składając zamówienie, Klient świadomie zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia. Dane te nie są przetwarzane ani wykorzystywane w żadnym innym celu.
 17. Dane osobowe umieszczone w bazie danych sklepu biopasja.pl są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb, nie są i nie będą też udostępniane innym podmiotom. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883). Klient ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania. Dane można przeglądać oraz zmieniać po zalogowaniu do sklepu.
 18. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego.
 19. Zamawiając kominek w kolorze RAL, są Państwo poinformowani, że kominek w takiej opcji nie jest standardowym rozwiązaniem, tak więc Biopasja.pl zastrzega sobie prawo do odmówienia przyjęcia zwrotu kominka wykonanego pod życzenie klienta.